Najlepsze pomysły jak zastąpić kwiaty na ślubie

Najlepsze pomysły jak zastąpić kwiaty na ślubie

Ogromna ilość kwiatów na ślubach jest nie tylko problematyczna dla gości, którzy muszą dowieźć je na przyjęcie w nienaruszonym stanie, ale przede wszystkim dla Pary Młodej. Podarowane rośliny będzie trzeba gdzieś przechować, a co gorsza zrobić coś z nimi po uroczystości. Mimo, że usłany bukietami ślubnymi stół będzie prezentował się nadzwyczajnie, będą to wyrzucone w błoto pieniądze, bowiem ani młodzi nie nacieszą się z nim dłużej niż dzień, czy dwa, ani portfel gości nie będzie zadowolony z ceny wiązanki.

Tymczasem możliwości drobnych upominków zamiast kwiatków jest naprawdę wiele, a goście podchodzą do nich z ogromnym entuzjazmem. Dają często nie tylko pieniądze, ale także serce.
 

Kupon Lotto zamiast kwiatów

Ten pomysł stał się dosyć popularny w ostatnich latach. Na zaproszeniach, w informacji weselnej, a nawet ustnie możemy poinformować o chęci otrzymania kuponu jako zamiennika bukietu kwiatów. Wraz z ilością gości szanse na trafienie choćby „trójki” rosną. Nawet drobna wygrana przysporzy uśmiechu, a samo sprawdzanie zabawę. Informacja powinna być elegancką sugestią, by żaden z zaproszonych gości nie poczuł się osaczony, zmuszany do czegokolwiek. Doskonale sprawdzają się sympatyczne wierszyki, które możemy znaleźć na ogromnej ilości stron internetowych. Przykład:
Goście Drodzy, Goście Mili.
Radość byście Nam sprawili
w szczęście nasze inwestując
kupon totka nam darując,
oszczędzacie kwiatów moc,
co by zwiędły w jedną noc
Młodzi mają dowolność – można zadeklarować, że ewentualne pieniądze przeznaczą na podróż, mieszkanie, czy cele charytatywne. Można tę kwestię przemilczeć.
 

Wsparcie domu dziecka

Jeśli już o celach charytatywnych mowa – odbierane są niezwykle pozytywnie przez każdego, nie tylko gości, ale też władze instytucji, którą wybierzemy. Warto zorientować się, czy w rodzinnej miejscowości lub w jej okolicach funkcjonuje dom dziecka. Zazwyczaj krótka rozmowa z jego dyrektorem pozwoli nam zorientować się, co jest potrzebne. Co więcej – kredki, pluszami, zabawki oraz inne artykuły papiernicze często mogą zostać zapakowane do samochodu służbowego jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wesela. Zdecydowana większość domów dziecka dysponuje środkiem transportu, który może zostać podstawiony na kilka godzin, a my nie będziemy musieli składować podarowanych rzeczy.

Maskotki dla domu dziecka
 

Pomoc schronisku dla psów

Nie tylko miłośnikom zwierząt kraje się serce widząc czworonogi bez domów. Zapewniamy, że każde ze schronisk bardzo chętnie przyjmie koce, karmę, zabawki, smycze i wiele innych. W tym przypadku także wystarczy krótki kontakt i informacja o chęci zorganizowania zbiórki, a resztę kwestii organizacyjnych przejmie samo schronisko. A goście, jak to goście, z uśmiechem przyniosą coś od serca (często w ilościach większych niż zostało założone).

Karma dla schoniska zamiast kwiatów
 

Kwiaty doniczkowe

Czyli rozwiązanie dla nowożeńców, którzy lubią mieć w domu zielono lub planują stworzyć ogródek z prawdziwego zdarzenia. Jeśli mamy takie plany – poinformujmy gości, sugerując jakie kwiaty byłyby najmilej widziane. Oczywiście nie można wtedy zapomnieć o odpowiednim miejscu na ich przechowywanie.
 

Drobna pamiątka

Warto zasugerować gościom, że mile widziane są wspólne zdjęcia, pamiątki, cokolwiek, co sprawi, że za kilkanaście lat znów przeniesiemy się w swoją młodość.
 

Pieniądze i bony

Jest to jedna z mniej eleganckich propozycji, ale kolejne wyjście z kwiatowej pułapki. Możemy poprosić o drobne datki do specjalnie przygotowanej puszki, bądź wszelkiego rodzaju bony i vouchery. Akcja wcale nie musi wyglądać obciachowo ani być żenująca dla obydwu stron. Wszystko pod warunkiem, że nie zostanie stworzona kolejka rodem z PRL-u i nikt nikomu nie będzie patrzył na ręce.