Komu powierzyć organizację wesela?

Komu powierzyć organizację wesela?

Organizacja wesela dostarcza młodej parze wiele radości, ale także stresu związanego z poszukiwaniami odpowiednich fachowców, miejsc, dań, muzyki, dekoracji czy zapraszaniem gości. Czy można temu zaradzić? Jak zorganizować niezapomniane wesele bez stresu? Komu zaufać w kwestii organizacji wesela?
 

Firma organizująca wesela

Jest to stosunkowo nowy nurt, który pozwala maksymalnie odciążyć Parę Młodą. Zatrudnieni fachowcy zajmują się absolutnie wszystkim od A do Z. Po wybraniu firmy, wspólnie ustalamy nasze oczekiwania, podajemy uwagi i uwzględniając ważne dla nas aspekty. Jeśli doradca ma dla nas propozycje - warto ich wsyłuchać - najczęściej są one poparte dużym doświadczeniem i znajomością w branży.

Plusy wynajęcia firmy do organizacji wesela:
  • brak stresu związanego z koniecznością poszukiwań poszczególnych podmiotów np.: fotografa
  • szybkie załatwianie spraw – tu bowiem współpraca ze stałymi partnerami pozwala na wykonanie dwóch telefonów i wszystko zostaje załatwione
  • rabaty – przy wieloletniej współpracy, firmy dogadują się między sobą i oferują konkurencyjne ceny
  • profesjonalny wygląd – nie ma co ukrywać, że to firmy nadążają za trendami i często są w stanie podpowiedzieć coś ciekawego
  • sprawność w dniu przyjęcia – wszystko zostało przygotowane, a w razie jakichś problemów wiemy do kogo się zwrócić, bez konieczności samodzielnego rozwiązywania kłopotu

Minusy wynajęcia firmy do zorganizowania wesela:
  • koszt (zazwyczaj około 10% całej wartości imprezy)
  • ryzyko trafienia na osoby niedoświadczone
  • zbyt mała ilość zadanych pytań, zbyt mało podpowiedzi, zbyt małe zainteresowanie i brak krytycznego podejścia, co skutkuje pewnego rodzaju samowolą w działaniach

Jak unikać problemów? Sprawdzać, pytać, być dociekliwym – pamiętajmy, że to nasza uroczystość i powinna zostać zorganizowana w sposób nam odpowiadający.

Orgniazacja wesela przez firmy
 

Osobisty konsultant

Osobisty konsultant weselny działa podobnie do firmy. Jednak jest to tylko jedna osoba, która nam doradza, wybiera się z nami na spotkania, poszukuje i proponuje. Pośród osób doradzających łatwo trafić na kogoś, kto dopiero w temacie raczkuje i nie zda się na zbyt wiele. Lepiej skorzystać z pomocy właściciela/menadżera sali weselnej - na pewno rzeczowo odpowie na każde zadane pytanie.
 

Samodzielna organizacja wesela

Ta od lat staje się coraz mniej popularna. Wesele, zwłaszcza duże jest ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym, w którym nie może zabraknąć pięknej sali, przystrojonego kościoła, muzyki, fotografa, atrakcji, wyśmienitych dań i dobrej atmosfery. Stworzenie wszystkiego od podstaw jest więc bardzo trudne. Jednak często bardzo zdeterminowane pary biorą wszystko w swoje ręce. Wtedy należy przygotować wystarczającą ilość czasu na załatwianie wszystkich spraw.

Wygląd stołu weselnego
 

Wesele organizowane przez rodziców

W wielu rodzinach przyjmuje się, że organizacją wesela powinni zająć się rodzice. Możemy więc skorzystać z ich całkowitej, bądź częściowej pomocy. Jednak w takim przypadku musimy się liczyć, że nie wszystko będzie po naszej myśli.