Jaki alkohol wybrać na wesele?

Jaki alkohol wybrać na wesele?

Alkohol na weselu jest rzeczą nieodłączną. Nikt z nas nie wyobraża sobie udanego wesela bez wysokoprocentowych trunków. Niestety problemy dotyczące ilości, rodzaju i cen alkoholu są powszechne. Zobacz, jak możesz poradzić sobie z nurtującymi Cię pytaniami.
 

Ile alkoholu na weselu?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania sklepu, w którym zakupisz alkohol na wesele musisz zdecydować jaką ilość potrzeba, a takżke jaką markę wybierasz. Utarło się, że na każdego dorosłego uczestnika imprezy należy policzyć 0,5 litra wódki. Ale… każdy z nas wie jakie możliwości mają jego najbliżsi – tu należałoby wziąć na nie poprawkę i ewentualnie dokupić kilka butelek. W końcu nie ma większej zbrodni niż informowanie gości, że więcej alkoholu już nie ma. Dodatkowo – jeśli mieszkamy na wsi, należy wziąć pod uwagę sąsiadów, którzy chętnie zrobią „bramę”. Tych na trasie może pojawić się kilka, pozbawiając nas nawet całej skrzynki wódki.
W trakcie zakupów, warto umówić się ze sprzedawcą, że zwrócimy niewypite butelki w nienaruszonym stanie – ułatwi to późniejsze podliczenie wydatków.
 

Jakie trunki?

Z pewnością na stołach powinna pojawić się wódka. W ostatnim czasie przyjęło się, że jest też na nich wino – w szczególności, gdy serwowane dania doskonale do win pasują. Warto pomyśleć nad tym rozwiązaniem z uwagi na fakt, że nie każdy wódkę lubi i chętnie ją pije. Efektownie wygląda także fontanna z szampanem, jednak będzie to już większy koszt – przy szampanie z wyższej półki około 1000 złotych.
Zdarzają się też wesela, gdzie spotkamy whisky, likiery i inne, ale tu apelujemy o rozsądek – zbyt wiele rodzajów alkoholu może skończyć się dla gości katastrofą. I pamiętajmy – jeśli stawiamy na wódkę – serwujemy jeden rodzaj, tak samo z pozostałymi alkoholami.

Szampan na weselu
 

Jak podawać alkohol?

Zasadą, która sprawdza się od lat jest "butelka za butelkę" - goście otrzymują pełną za podanie pustej. W ten sposób unikniemy nie tylko zużycia całego zapasu w kilka godzin, ale także sytuacji, w której wszystkie butelki są otwarte, a żadna opróżniona. Oczywiście każdy z alkoholi podawanych do wybranego dania będzie mu towarzyszył.
 

Gdzie kupić alkohol na wesele?

W większości przypadków poszukiwanie najlepszej oferty trzeba rozpocząć na wiele miesięcy przed uroczystością. W tym czasie dobrze byłoby systematycznie kontrolować ceny w hurtowniach i sieciówkach – bo w tych możemy trafić na naprawdę rozsądną cenę. Dobrym rozwiązaniem jest też podpytanie znajomych czy nie prowadzą sklepów, bądź nie znają kogoś kto ma taką działalność. Tu często możemy liczyć na lepszą cenę.

Drinki weselne
 

Alkoholowe atrakcje

Coraz więcej Młodych Par decyduje się na wynajęcie barmana na wesele. Pokazy barmańskie to nie tylko rozwiązanie problemu kapryszących gości, którzy mają różne gusta względem trunków, ale także świetna atrakcja wizualna. Wykwalifikowany barman potrafiący robić przepyszne drinki, wykonując przy tym efektowne sztuczki, jest dodatkowym kosztem - jednak nie pójdzie on na marne. Każdy z gości będzie mógł dostać drinka stworzonego specjalnie dla siebie z podstawowego zestawu alkoholi. Zaś dzieci będą mogły skosztować kolorowe, bezalkoholowe drinki z owocami.