Atrakcje dla dzieci w trakcie wesela

Atrakcje dla dzieci w trakcie wesela

Dzieci na weselach pojawiają się dosyć często, ale dobrze pamiętać, że wcale nie musi tak być. Rozdając zaproszenia powinniśmy dawać gościom jasno do zrozumienia, że maluchy są mile widziane, albo i nie. W przypadku, gdy zapraszamy rodziny z dziećmi, dobrze byłoby zorganizować dla nich jakieś atrakcje i poinformować o tym rodziców. W końcu każdy z nas był kiedyś mały, a na weselu nudził się wśród nieznajomych dorosłych rozmawiających na niezrozumiałe tematy. A nudzące się dziecko to nie tylko skwaszona mina, ale też kapryszenie i milion pomysłów, których na przyjęciu z pewnością wolelibyśmy nie zobaczyć. Tak więc – decyzja o zaproszeniu najmłodszych będzie wiązała się z odpowiedzialnością. Jakie atrakcje weselne dla dzieci zorganizować?
 

Kącik dziecięcy

Dość popularne rozwiązanie, zwłaszcza dla maluchów, które chętnie pobawią się z innymi klockami, lalkami i samochodami. Można tak owy zaaranżować gdzieś na uboczu, z opieką uprzejmej cioci lub wykwalifikowanej osoby.
 

Animator

Zazwyczaj na weselach pojawia się animator – ten powinien uwzględnić obecność najmłodszych i zaproponować im zabawy. Tak by dzieci nie nudziły się podczas tańca i konkursów dla dorosłych. Te ostatnie w przypadku dzieci sprawdzą się wyśmienicie (nawet jeśli nagrodą będą balony z helem, lizak albo inny drobiazg).
 

Pokaz baniek mydlanych

Pokazy baniek mydlanych przykują uwagę nie tylko najmłodszych, ale też dorosłych. Spełnienie dziecięcych marzeń jest na wyciągnięcie ręki i pozwoli choć na chwilę zaangażować dzieci w uroczystość.

Pokaz baniek mydalnych dla dzieci
 

Teatr ognia

Zabawie z ogniem dzieci będą przyglądać się z zaciekawieniem. Należy tu jednak uważać na wszelkie próby samodzielnego wykonania sztuczek.
 

Fotobudka

Rozwiązanie dla dorosłych i młodzieży, która chętnie zrobi sobie kilka zdjęć wraz z rozmaitymi rekwizytami. Niektórych potrafi pochłonąć na długie godziny – zdecydowanie polecamy.
 

Menu dla dzieci

Tu możemy postarać się o rozmaite zwierzątka, kształty, postacie wykonane z jedzenia. Menu dla dzieci będzie atrakcyjne wizualnie, smaczne i skłoni niejadków do zjedzenia weselnych dań.

Dania dla dzieci w trakcie wesela
 

Czekoladowa fontanna

Płynąca czekolada sprawi, że wokół niej pojawi się cała masa dzieci, które będą kosztować (brudząc się mniej lub bardziej, co trzeba mieć na uwadze). W końcu wiele z nich widziało ją tylko na filmach.
 

Klaun

Coraz częściej na weselach występują klauni. Samodzielnie, bądź u boku iluzjonistów zajmują się publicznością o zróżnicowanym wieku. Klaun rozbawi każdego: dla dorosłych może przygotować krótką niemą scenkę, a dzieciom zrobi zwierzątko z balonów.

Klaun jako atrakcja dla dzieci
 

Malowanie twarzy

Pani o zdolnościach plastycznych wyposażona w kredki do malowania twarzy potrafi zdziałać cuda, a dzieci z uśmiechem na twarzy wychodzą z jej rąk jako lwy, postacie z bajek, wyimaginowane stworzenia. Co ciekawe – maluchy często cierpliwie czekają na swoją kolej, obserwując pracę danej osoby i zadając pytania.

Malowanie twarzy - atrakcja na weselu